חיפושדלג על חיפוש

פרופ' רון ביליק מומחה בכירורגית הילד - עמוד הבית

חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הרשו לי להציג את עצמי


שמי פרופסור רון ביליק.
הנני מומחה בכירורגיית הילד.

במהלך 11.5 שנים שימשתי כמנהל המחלקה לכירורגיית הילד בבית החולים לילדים ע"ש אדמונד ולילי ספרא במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר. למרכז הרפואי ע"ש שיבא הצטרפתי בשנה 1994 לאחר סיום מסלול התמחות ארוך. את השכלתי ברפואה סיימתי בהצטיינות יתרה בפקולטה לרפואה ע"ש רפופורט בטכניון בחיפה. לאחר סיום לימודיי פניתי להתמחות בכירורגיה כללית במחלקתו של פרופ' דינצמן במרכז הרפואי ע"ש בילינסון.

במהלך התמחותי שהייתי כשנה במרכז לטראומה בבולטימור ארה"ב. עם סיום התמחותי בכירורגיה כללית בבלינסון, עברתי לבית החולים לילדים בטורונטו. במהלך 4 שנים בטורונטו, התמחתי בכירורגית הילד בניהולו של פרופ' פילר. במהלך השנתיים הראשונות בטורונטו, התמחתי בהשתלות כבד בילדים בהנחייתו של פרופ' סופרינה.


עם חזרתי ארצה, השתלבתי במחלקה לכירורגיית הילד במרכז הרפואי ע"ש שיבא. במרכז הרפואי ע"ש שיבא, פעלתי רבות ליצירת מרכז הנותן יעוץ ופתרון כירורגי לבעיות גידולי כבד, דרכי מרה והספקת דם פגועה לכבד. הפתרונות הכירורגים בשטח הכבד בוצעו ומבוצעות בשילוב פעיל של פרופ א.ר. סופרינה - דיקן הקתדרה להשתלות כבד ומעיים דקים בבית החולים לילדים בשיקגו ארה"ב. בשטח של מומים מולדים, פעלתי רבות להקמת מרכז יעוץ לאשה ההרה, בשילוב עם היחידה לרפואת העובר והאבחון העל קולי של מחלקת נשים ויולדות. מטרת מרכז יעוץ זה, להוות מרכז לברור, עיבוד, ניטור וטיפול בממצאים בלתי שגרתיים המתגלים בעובר בשלבים השונים של ההריון. כן, עוסקים אנו במתן חוות דעת שניה לממצאים חריגים אשר התגלו בעובר בעת ההריון בקהילה.

חוות דעת שניה זו מבוססות על ידע נרחב שנצבר במרכזנו במספר נושאים :
בקע סרעפתי מולד, איטמות הוושט, חסימות מעי תוך ריחמיות, איטמות פי הטבעת וציסטות תוך ביטניות. 
סמוך ובטוח אני, כי המרכז לכירורגיית הילד בבית החולים ספרא מרכז רפואי ע"ש שיבא, יסייע בידכם בעזרה אבחונית ופתרונות כירורגים מגוונים, בכל בעיה כירורגית בהם ניתקל ילדכם אם כעובר תוך ריחמי, ילוד, ילד או מתבגר.


מבין המומים המולדים, התמקצענו במרכז הרפואי ע"ש שיבא, בשיתוף עם היחידה לרפואת העובר, טיפול נמרץ ילודים ופגים, וטיפול נמרץ ילדים בטיפול בבקע סרעפתי מולד ואטמות הוושט המהווים אתגר אבחוני וטיפולי מורכב. מזה כ-12 שנה עוסק אני בקידום הכירורגיה הזעיר פולשנית בילודים, ילדים ומתבגרים. כחלק מהתמקצעותי בתחום זה שהייתי מספר פעמים בשטרסבורג (צרפת) במרכז האנדוסקופי האירופאי – IRCAD. עם פעולות הכירורגיות הזעיר פולשניות אותן אני מבצע נמנות: כריתת נגעים ריאתיים מולדים ונרכשים, תיקון חזה סנדלרים (Pectus Excavatum), תיקון אטמות מולדת של הוושט, תיקון בקעים מולדים ונרכשים של הסרעפת, תיקון אכלזיה של הושט, טיפול כירורגי של רפלוקס קיבתי ושטי, פיום קיבתי, תיקון הצרות שוער הקיבה הנרכשת, כריתות כיס מרה וטחול וכריתות נגעים תוך בטניים שונים. כן מבצע אני בגישה זעיר פולשנית איתור אשכים טמירים (תוך בטניים), טיפולים לדליות האשך ותיקון אטמות גבוהה של הרקטום. במסגרת היותי מומחה בכירורגית הילד נותן אני שרות כירורגי ייעוצי וניתוחי עדכני מקצועי וללא דיחוי במרפאתי. ככירורג ילדים, רואה אני את ההורה כשותף מלא לטיפול בילד, משמעותה של אמירה זו הינה, פתיחות, יושרה ושרות מקצועי לפתרון הבעיה הבריאותית עמה הנכם מתמודדים.


אנא אל תהססו לפנות אלי בכל דרך הנראת לכם לקבל סיוע אבחוני או כירורגי רפואי.

בכבוד רב,

פרופסור רון ביליק


עבור לתוכן העמוד